Ziobro, 24.04.2020

 

48 milionów na podwyżki dla swoich ludzi. Tak działa władza w dobie kryzysu!

Trwa narodowe zaciskanie pasa. Epidemia pustoszy budżety prywatnych firm i państwową kasę. Część z nich nie przetrwa trudnego dla gospodarki czasu i mówią o tym nawet członkowie rządu Mateusza Morawieckiego (52 l.). Okazuje się, że są jednak miejsca, gdzie kryzys nikomu niestraszny, a miliony na podwyżki płyną szerokim strumieniem. Gdzie takie rzeczy? Oczywiście w sektorze państwowym!

Zbigniew Ziobro

 

– Zdarzy się, że niektóre firmy upadną, zdarzy się, że niektórzy ludzie stracą pracę. Kryzysu nie da się uniknąć – mówił wiceminister Marcin Horała (39 l.) w programie „Koronawirus Raport Faktu”. Okazuje się, że są jednak miejsca, gdzie kryzys nikomu niestraszny, a miliony na podwyżki płyną szerokim strumieniem.

Fakt ustalił, że Ministerstwo Sprawiedliwości zadbało o portfele funkcjonariuszy służby więziennej. Na podwyżki przeznaczono tam prawie 50 milionów złotych! – Szacunkowe wydatki budżetowe wynoszą ok. 48 439 000 zł brutto – wyjaśnia Faktowi ppłk Elżbieta Krakowska ze służby więziennej. Dodaje, że resort docenił swoich ludzi za to, że pełnią służbę na pierwszej linii, w bezpośrednim kontakcie z więźniami. Skąd te miliony?

Pani pułkownik wyjaśniła nam, że w kwietniu wypłacono podwyżki z wyrównaniem od stycznia. – Zostały uzgodnione pomiędzy ministrem sprawiedliwości a Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w listopadzie 2018 roku – usłyszeliśmy w służbie. Średnio wypłaty zostały podniesione o 402 zł miesięcznie. Skorzystali zarówno szeregowi jak i dyrektorzy. O takich prezentach w czasie kryzysu pracownicy prywatnych firm mogą tylko pomarzyć!

Zobacz też:

Dania i Polska nie będą ratować firm zarejestrowanych w rajach podatkowych

Kadencja Dudy skrócona o trzy lata. Nie dla wszystkich jest to takie proste!

Hołownia o 500 plus. Odciął się Dudzie!

 

fakt.pl