Kaczyński z Polski robi Rosję

Kmicic z chesterfieldem

Wieść o niedzielnym pobiciu księdza w zakrystii szczecińskiej bazyliki obiegła opinię publiczną lotem błyskawicy. Prawicowe media i TVP podniosły raban, że sprawcy chcieli wykraść szaty liturgiczne, gdyż chcieli odprawić “homoseksualny ślub”. Ksiądz miał im zagrodzić drogę, odmówić wydania szat, za co został przez chuliganów dotkliwie pobity. Obrażenia były na tyle poważne, że wymagały interwencji chirurgicznej.

Okazuje się jednak, że napadnięty ksiądz Aleksander Ziejewski stanowczo zaprzeczył wersji zdarzeń, którą usilnie próbują lansować TVP i cały szereg prawicowych portali.

Mianowicie, pobity duchowny w rozmowie z dziennikiem Fakt stwierdził, że: “Nie mogę tego potwierdzić, niczego takiego nie słyszałem”. 

Okazuje się zatem, że po raz kolejny kłamliwa narracja mediów narodowych zostaje z dziecinną łatwością obnażona, zaś wszystko wskazuje na to, że ksiądz został napadnięty przez chuliganów, którzy nie mają nic wspólnego z tak znienawidzonym przez władzę środowiskiem LGBT.

Dla przypomnienia TVP jak i prawicowe media opublikowały relację rzekomych świadków zdarzenia, z których…

View original post 1 532 słowa więcej

 

1 komentarz do “Kaczyński z Polski robi Rosję

  1. ereglo

    I w kółko o Putinie… Tymczasem przymiotnikowa demokracja itp („prawdziwa” demokracja, sprawiedliwość „społeczna”, „rzeczywista” równość), to „wynalazki niejakiego Józefa Stalina zatwierdzone jako „zdobycze ludu” w „najbardziej demokratycznej na świecie” (i w słowach tak było) konstytucji sowieckiej z 1936 roku, zwanej właśnie stalinowską. Oczywiście nie zamierzam przyrównywać Kaczyńskiego do Stalina (do Putina też, zresztą – jak brzydko, ale dosadnie mówią Rosjanie: Nie rowniaj g…a z parowozom), ale do Gomułki – owszem. Nawet zewnętrznie, z pospolitości i brzydoty, z gestykulacji, monotonnego gadulstwa, przechodzącego chwilami we wrzask, gdy mowa o „wrogu wewnętrznym”. A co dopiero mówić o konsekwentnym budowaniu jakiejś polskiej odmiany narodowego socjalizmu. Tyle, że dlaGomułki ideologiczną bazą był marksizm, w który chyba wierzył, a dla Kaczyńskiego – katolicyzm, traktowany najwyraźniej czysto koniunkturalnie i oportunistycznie.

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s