Religie są fałszywe, oszukańcze i szkodliwe, np. chrześcijaństwo

Kmicic z chesterfieldem

„Politycy PiS stawiają się ponad prawem, nie udostępniając opinii publicznej dostępu do informacji, jaką jest to, kto poparł obecnych nominatów PiS w Krajowej Radzie Sądownictwa” – powiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz z PO. Wymieniła marszałka Sejmu i urzędników Kancelarii Sejmu, którzy nie wywiązali się z prawomocnego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego i nadal nie opublikowali list poparcia nominatów w nowej KRS.

Gasiuk-Pihowicz poinformowała, że do prokuratury trafi zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na nieudostępnieniu, wbrew obowiązkowi wynikającemu z dostępu do informacji publicznej, zgłoszeń do upolitycznionej KRS. – „Listy poparcia dla członów KRS to najwyraźniej lista wstydu dla polskiego wymiaru sprawiedliwości, skoro tak wielkim problemem jest jej ujawnienie. Ludzie mają prawo wiedzieć, kto podpisał się pod listami poparcia dla nominatów polityków PiS-u w KRS i zrobimy wszystko, żeby ta informacja stała się znana opinii publicznej” – stwierdziła posłanka PO. Za niewywiązanie się z tego obowiązku grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara…

View original post 1 177 słów więcej

1 komentarz do “Religie są fałszywe, oszukańcze i szkodliwe, np. chrześcijaństwo

  1. ereglo

    Rozumiem, że opozycyjna posłanka musi sięgać po wszystkie dostępne środki, żeby walczyć z PiS, ale przecież każdy widzi, ze jest to już w tej chwili walka z góry przegrana. Ludwik XIV miał powiedzieć „państwo, to ja”. Historycy już dawno udowodnili, że to apokryf, że Ludwik nigdy czegoś takiego nie powiedział, niemniej to sformułowanie doskonale oddaje istotę jego rządów. Podobnie Kaczyński nigdy pewnie nie powie „prawo w Polsce to ja”, ale tak właśnie wygląda rzeczywistość w naszym kraju. A państwo prawa skończyło się de facto nawet nie wtedy, gdy niekonstytucyjnie PiS podporządkował sobie TK i KRS, bo to było „tylko” pogwałcenie konstytucji i zasady trójpodziału władzy, ale wtedy gdy, przy nieśmialych tylko protestach opozycji wprowadzono instytucję rewizji nadzwyczajnej, umożliwiającą w każdym przypadku i momencie obalić prawomocny wyrok sądu. I w tym momencie Polska przestała być państwem prawnym. I stale powtarzam – dopóki w Polsce nie zabraknie przysłowiowej kiełbasy, „suweren” (czyli te blisko 50% Polaków, którzy mają kłopoty ze zrozumieniem zdania złożonego, o jakiejkolwiek świadomości i kulturze prawa nawet nie wspominając) będzie się na to godził.

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s