Rydzyk doi państwo za pomocą oborowej, PiS

„ARiMR wypompowała do telewizji ojca Rydzyka 1,4 mln zł. W tv o zasięgu osiedlowej kablówki wykupili programy – godzina 2 gadających głów kosztowała rolną agencję 20 tys. zł. Tą sprawą powinna zająć się prokuratura i biegły medioznawca” – poinformował na Twitterze Krzysztof Brejza. Poseł PO udostępnił pismo z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które otrzymał w odpowiedzi na swoje pytania.

Wynika z niego, że w latach 2016-2018 w TV Trwam nadano 75 wywiadów z urzędnikami Agencji. W 2016 r. było ich 31, za które zapłacono 537 820 zł, rok później – 28 rozmów za 537 264 zł, a w 2018 r. 16, za które telewizja Rydzyka zainkasowała 340 464 zł.

Wywiady zaczęły się być emitowane po mianowaniu prezesem ARiMR Daniela Obajtka. O jego błyskawicznej karierze po objęciu władzy przez PiS – od wójta Pcimia po prezesa PKN Orlen – wielokrotnie, m.in. „Szef Orlenu „nie kiwnie nawet palcem bez zgody prezesa PiS”. Obecnie Agencją kieruje Maria Fajger, która jest także radną PiS w Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

„Wiadomo, że ta telewizja jest telewizją jednej opcji – PiS”. Utrzymanie tej PiS-owskiej propagandy kosztuje, a ARiMR dorzuca do tego ogromną kwotę. Wykorzystanie środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na modernizację polską wieś wynosi zaledwie 15 proc., zamiast tego PiS zajmuje się bezczelnym pompowaniem kasy do mediów ojca Tadeusza Rydzyka. Tę sprawę musi zbadać prokuratora” – powiedział poseł Brejza w rozmowie z gazeta.pl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s