Twarze Kaczyńskiego zawsze kłamliwe

Niezależnie od trudności z ukształtowaniem ostatecznych list w wyborach do PE, doprowadzenie do utworzenia Koalicji Europejskiej to niewątpliwie sukces Grzegorza Schetyny. Tak szerokie porozumienie nie udało się wcześniej żadnemu liderowi partii opozycyjnej i wygląda na to, że działania przewodniczącego Platformy Obywatelskiej budzą respekt nawet wśród osób jednoznacznie kojarzonych z obecnym obozem rządzącym.

Sukces lidera KE komentował były rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński. – Grzegorz Schetyna zrobił dość istotną rzecz. Zjednoczył opozycję. Będzie jedna, główna lista opozycji i to przede wszystkim jego sukces, bo on na to pracował, on w tej sprawie chyba najwięcej zrobił. Pewnie w jakiś sposób to zjednoczenie odbyło się na jego warunkach. Nie chcę mówić, czy podporządkował czy nie, bo aż tego tak nie znam, ale na pewno to zjednoczenie odbyło się na jego warunkach i pewnie on był tą osobą, której i najbardziej zależało na tej koalicji i która też pewnie najwięcej na tę chwilę na tym zyskuje – stwierdził w rozmowie z Jackiem Prusinowskim w Radiu Plus.

fekty stworzenia tak szerokiego porozumienia wyborczego widać także w sondażach. W kolejnym regionalnym sondażu, tym razem z Pomorza, KE gromi PiS, co niewątpliwie wprowadzi dużą nerwowość na Nowogrodzkiej. Opozycja prodemokratyczna nie zamierza jednak poprzestawać w swoich działaniach i opublikowała spot wyborczy, w którym kładzie tamę kłamstwom lidera Prawa i Sprawiedliwości o tym, że to PiS jest partią, która nie dzieli Polaków na lepszych i gorszych. 

Spot obejrzycie tutaj >>>

Przypomniane zostały najbardziej znane wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, które pokazują coś zupełnie innego. “My jesteśmy tam gdzie wtedy, oni tam gdzie stało ZOMO”, “To nie są ludzie, którzy mają sprawne głowy”, “Bo jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych innych”, “… tego najgorszego sortu Polaków. I ten najgorszy sort, właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny”, “Nie wycierajcie sobie swoich mord zdradzieckich (…), jesteście kanaliami”, “aferzyści, gangsterzy”, “z jednej strony ból tej lepszej części narodu”, “cała Polska z Was się śmieje, komuniści i złodzieje”, “jesteśmy jednak z troszeczkę innej półki, tej wyższej trochę”. Spot kończy podsumowanie fałszywego obrazu Jarosława Kaczyńskiego, który po raz kolejny przed wyborami próbuje pokazywać się z lepszej strony licząc na to, że Polacy znów dadzą mu się nabrać. “Udaje świętego, bo idą wybory. Nie daj się oszukać” – apeluje Koalicja Europejska do polskiego wyborcy.

Już za niewiele ponad miesiąc możemy pójść do urny wyborczej i pokazać, że kłamstwa lidera PiS już na Polaków nie działają. Idźmy więc tłumnie.

PiS trzeba znokautować i posłać drani do sądu, aby zwyciężyło prawo i sprawiedliwość.

Depresja plemnika

Wszystko zaczęło się w lutym 2016 roku. Wówczas funkcjonariusze ABW dokonała spektakularnego nalotu na agencje towarzyskie, prowadzone przez dwóch braci Ukraińców.

Panowie zostali zatrzymani, a wraz z nimi dwaj naczelnicy Centralnego Biura Śledczego Policji, w tym i Daniel Ś., szef wydziału gospodarczego, oskarżony o ochronę biznesu obu braci, czerpanie korzyści majątkowych, pomoc w czerpaniu korzyści z nierządu.

Sprawa wydawałaby się prosta, gdyby nie taśmy, na których zarejestrowano 4 tysiące nagrań wizyt w agencjach towarzyskich m. in. polityków, wiceministra obrony, arcybiskupa i szefa jednej z komend policji. Do jednej z tych taśm dotarł były agent CBA, Wojciech J. i teraz trwa wojna na argumenty między nim a szefami CBA.

Pełnomocniczka Wojciecha J., mec. Bosak-Kruczek potwierdza, że jej klient „widział nagranie. Był to oryginał. Kopia zapewne jest zabezpieczona, ale dla dobra śledztwa nie możemy udzielić żadnych informacji”. To właśnie na tej taśmie widać znanego polityka PiS, który korzysta…

View original post 890 słów więcej

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s