Katolsko-pisowski Ciemnogród

W przeciwieństwie do barbarzyńców, Rzymianie cenili swoich pedagogów płacąc na targu bardzo dużo za dobrych nauczycieli. W rzymsko katolickiej Polsce pedagodzy nie są tak cenni, choć równie zniewoleni. Przykuci do ławek dzieci, dostają głodowe pensje, za które trudno samodzielnie żyć.

Bunt nauczycieli doprowadzonych do skrajności nie skończy się ukrzyżowaniem jak powstanie Spartakusa. Chociaż krzyże się przydadzą – katechetom zastępującym w szkołach kadrę pedagogiczną. Można jeszcze zatrudnić niewolników z Ukrainy, wiele sprzątaczek ma dyplomy uniwersyteckie.

Nauczyciele będą wzięci głodem, tam gdzie samorządy nie wypłacą im pensji. Wola satrapy – atrapy na podeściku jest rozkazem. Nasz patriarchalny kraj rządzony przez starców mizoginów oderwanych od życia, ubogaca nieustannie Kościół.

Arcybiskup Jędraszewski powiedział, że skazanie australijskiego kardynała za gwałty na dzieciach jest odwiecznym prześladowaniem chrześcijan. Chrześcijaństwo dla opornych krzewiono gwałtem: ogniem i mieczem, ale żeby chujem? Chrześcijanie chrześcijanom zgotowali ten los. My w Polsce, też sobie sami popierając Kościół i wybierając PiS. Gnicie obu formacji zatruwa nasze umysły.

Opłacenie krów i tuczników w tej logice ma sens. Trzeba będzie „wołami ciągnąć” Polskę za Unią, albo zaorać. Jesteśmy na szarym końcu rankingu innowacyjności w Europie, tam gdzie kończy się skala inteligencji. A innowacyjność daje 2/3 wzrostu gospodarczego kraju. W skali 1- 12, tylko województwo Mazowieckie ma 4 punkty. Ten ranking świadczy o talentach mieszkańców regionów i strukturach gospodarczych. Ograniczeni warunkami będziemy jeszcze głupsi, po co więc nam nauczyciele?

Najbardziej łajdackie kłamstwo od czasu sowieckiego kłamstwa katyńskiego. Ci co je wymyślili i propagowali to ludzie zasługujący na miejsce obok Burdenki.

Depresja plemnika

Arcybiskup Marek Jędraszewski wystąpił na Europejskim Kongresie Samorządów. W panelu „Czy religia jest jeszcze człowiekowi potrzebna?” potępił Europę Zachodnią, w której według niego dominują „atomizacja, relatywizm, wychwalenie indywidualizmu”.

Poruszył też palący według niego problem współczesnych prześladowań, jakich doznaje Kościół. Tyle, że swój wywód podparł bardzo szokującym argumentem.

„Spójrzmy dzisiaj na Australię, gdzie kardynał Pell został skazany. Tam są łamane prawa człowieka. Chrześcijaństwo zawsze było prześladowane” – stwierdził metropolita. Zapomniał tylko dodać, że kard. George’a Pella skazano na 6 lat więzienia za … pedofilię. Dodajmy: Pell nie przyznaje się do winy. Apelacja ma być rozpatrzona w czerwcu.

Kiedy w mediach pojawiły się informacje, że opozycja, jak wygra, zastąpi telewizję publiczną nową instytucją, odezwał się szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Odezwał się w stylu bajkopisarskim, oświadczając na antenie radiowej Jedynki: „My się kierujemy dobrem całego społeczeństwa w tym sensie, że społeczeństwo musi mieć media, które nie są zależne od jednej grupy…

View original post 732 słowa więcej

Reklamy

1 komentarz do “Katolsko-pisowski Ciemnogród

  1. wiesiek

    Rządzący na podziw czerpią z przebogatych tradycji sąsiadów ze wschodu.Moze i tez skorzystali z głoszonej przez Piotra I Aleksiejewicza Wielkiego, zasady
    „Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.”
    No i by „ciemny lud kupował wszystko” A nauczyciel i nauka stoją temu”na drodze”Mącą i tylko przeszkadzają !!

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s