Pisowscy eksperci to oszuści, plagiatatorzy, jak Jarosław Szymanek

„Zasłynął” pisaniem ekspertyz prawnych, w których we „właściwy sposób” uzasadnił przejęcie Trybunału Konstytucyjnego przez PiS, w tym zaprzysiężenie przez Andrzeja Dudę trzech sędziów dublerów. Okazuje się, że pisowski ekspert prawny dr hab. Jarosław Szymanek splagiatował fragment pracy magisterskiej swojej studentki. 

Tak orzekła Komisja Dyscyplinarna Uniwersytetu Warszawskiego. Szymanek został ukarany rocznym zakazem wykonywania zawodu nauczyciela akademickiego – informuje portal oko.press.

W 2017 r.  w podpisanym przez siebie artykule wykorzystał aż 18 stron pracy magisterskiej swojej studentki Amandy Dziubińskiej. Zmiany, które wprowadził Szymanek w tekście, były kosmetyczne – dodał kilka przypisów i krótkie zakończenie.

Twierdził, że artykuł powstał w ramach realizacji projektu dla Narodowego Centrum Nauki, co też okazało się nieprawdą. Materiał pt. „Nowe instrumenty działania francuskiej Rady Konstytucyjnej” opublikowano w Księdze Jubileuszowej wydanej z okazji 40-lecia pracy naukowej prof. Bogusława Banaszaka, konstytucjonalisty i sędziego Trybunału Stanu.

>>>

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s