Ordo Iuris broniąc pedofilów w sutannach, zastrasza Joannę Scheuring-Wielgus

Nawiązując do publicznych wypowiedzi posłanki Joanny Scheuring-Wielgus, która wielokrotnie deklarowała, iż posiada informacje dotyczące czynów pedofilskich popełnianych przez duchownych, Instytut Ordo Iuris zaapelował zarówno do niej jak i fundacji „Nie lękajcie się” o konsekwencję i rozwagę w formułowaniu zarzutów.

Była to reakcja na aktywność fundacji, która na początku października 2018 roku opublikowała »Mapę kościelnej pedofilii«. „Obok informacji pochodzących z doniesień medialnych na mapie można odnaleźć kilkadziesiąt oznaczeń miejscowości, w których – według autorów dokumentu – miało dojść do popełnienia czynów o charakterze pedofilskim” – napisali autorzy specjalnej analizy z instytutu.

Ponadto według Ordo Iuris, w komentarzu do oznaczenia autorzy mapy zamieścili „ogólnikową” informację dotyczącą faktu otrzymania zgłoszenia z zaznaczeniem, iż „niektóre zgłoszenia dotyczą wydarzeń z ostatniej dekady, inne – zdarzeń bardziej oddalonych w czasie (To znaczy, że księża obecnie pracujący w parafii mogą nie mieć związku ze sprawą)”.

Instytut przekonuje, że „Jeżeli oświadczenia te są prawdziwe, poseł Scheuring-Wielgus powinna niezwłocznie dokonać zawiadomienia organów ścigania, do czego jest zobowiązana prawnie”. /…/ „W przeciwnym przypadku może narazi się na zarzut naruszenia dóbr osobistych duchownych lub nawet popełnienia przestępstwa zniesławienia” – oceniają eksperci instytutu.

I dodają: „Kto posiada informację o popełnieniu przestępstwa pedofilii, ma obowiązek zawiadomić o tym fakcie organy ścigania, a niedopełnienie tego obowiązku oznacza popełnienie przestępstwa, za które grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s