Nowa pisowska twarz 2019 – Andruszkiewicz: faszysta i troll

Adam Andruszkiewicz nadal pobiera kilometrówki, mimo że nie ma prawa jazdy

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że Adam Andruszkiewicz pełni funkcję sekretarza stanu od 28 grudnia. Tomasz Lis ocenił, że Prawo i Sprawiedliwość wzięło do rządu „trolla i faszystę”.

Adam Andruszkiewicz to poseł klubu Wolni i Niezależni. Do Sejmu trafił z list ugrupowania Pawła Kukiza.

Pierwsza informacja o nominacji dla Andruszkiewicza pojawiła się w minioną niedzielę. Wywołało to wiele bardzo krytycznych komentarzy w sieci. – „Nominacją dla pana Andruszkiewicza, dzień przed końcem roku, ta władza pokazała jak doszczętnie jest zdegenerowana, by – wchodząc w nowy rok – każdy kto ma minimum przyzwoitości i rozumu, wiedział, że musi zrobić wszystko co może, by ją w diabły pogonić” – napisał na Twitterze Tomasz Lis, redaktor naczelny „Newsweeka”.

Po tym, jak ministerstwo – zamieszczając biogram Andruszkiewicza – potwierdziło informację o nominacji, Lis napisał: „Wybitnie wyrafinowany manewr PIS -u, w ramach marszu w stronę centrum i podkreślenia, że są proeuropejscy, wzięli do rządu trolla i faszystę”.

Warto dodać, że w biogramie nowego wiceministra nie ma informacji o tym, że kierował Młodzieżą Wszechpolską. Na czele organizacji, przypomnijmy, stał w latach 2015-2016.

Poseł PO Arkadiusz Myrcha proponuje sondaż, co spowodowało, że były prezes Młodzieży Wszechpolskiej trafił do ministerstwa. Podkreślając, że Andruszkiewicz znany jest z antyunijnych poglądów. Poseł daje uczestnikom sondażu dwie odpowiedzi do wyboru: „eliminację Ziobrzystów” i „dla antyUE wyborców”.

28-letni Adam Andruszkiewicz próbkę swoich poglądów przedstawił w rozmowie z Rochem Kowalskim. Nowy wiceminister w czerwcu (wtedy przeprowadzono rozmowę) porównywał gazociąg Nord Stream 2 do zaborów. I kilkukrotnie pokazał, co myśli o naszym sąsiedzie – Niemczech. „Jeżeli słyszę z ust Niemców naukę o demokracji, to robi mi się słabo jako człowiekowi i niedobrze jako politykowi. Za życia naszych dziadków, jeśli jesteśmy z tego samego pokolenia, Niemcy całkowicie zniszczyli nasze państwo. To dzięki Niemcom znaleźliśmy się w okowach komunizmu. Do tej pory wychodzimy z etapu postkomunistycznego. Dla mnie naród, który zgotował nam taki los, nie ma prawa jeszcze przez najbliższe pokolenia mówić nam, jak wygląda demokracja. To przez Niemców nie ma u nas instytucji demokratycznych z okresu przedwojennego. Oni nam to przerwali. Nie są narodem, który może nas pouczać” – mówił nowy wiceminister cyfryzacji w rozmowie z reporterem TOK FM.

Wstaję rano, patrzę, cekiny odprute, wszędzie brokat, cylinder podeptany, frak jak psu z gardła, a tu się zaczął rok wyborczy, który nie będzie szampańską zabawą, bo 2. kadencja PiS zacznie się od repolonizacji mediów i dobicia sądownictwa, a skończy Polexitem. Warto pamiętać.

Depresja plemnika

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk na swoim profilu na Twitterze złożył życzenia noworoczne. Zaadresował je do „wszystkich patriotów i demokratów”, życząc im „jedności i zwycięstwa”.

Lawina komentarzy pod jego wpisem pokazała jak wielkie zainteresowanie i emocje budzi były premier.

Jedni odebrali życzenia wprost i zwyczajnie je odwzajemniali. Inni uważali, że są one skierowane też do PiS i komentowali. – „To miłe ze strony Rudego @eucopresident, że życzy @pisorgpl zwycięstwa w 2019”.

Nie obeszło się bez niemiłych złośliwości „Zaskoczyłeś mnie herr Tusk, nie spodziewałem się takich życzeń, jako patriota i demokrata oraz zwolennik PiS dziękuję i życzę żeby coś Panu wyszło, bo poza Brexitem nic nie wyszło”.

Donald Tusk w swoich życzeniach jest konsekwentny. Kilka dni temu, z okazji Świąt Bożego Narodzenia powiedział: „chcę złożyć życzenia moim rodakom i wszystkim Europejczykom, abyśmy wśród tej nocnej ciszy usłyszeli siebie nawzajem, swoje głosy miłości i nadziei. Nadziei na lepsze jutro, na tylko…

View original post 2 499 słów więcej

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s