Donald Tusk a naprzeciw niego Ciemnogród z Rydzykiem i Morawieckim od rechrystianizacji

W wypowiedziach rządzących można znaleźć „niewiele prawdziwych informacji” – tak szef Rady Europejskiej Donald Tusk skomentował słowa premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu kilka dni temu w Sejmie mówił m.in., że problem ze smogiem wynika z zaniedbań rządów PO-PSL.

Podczas środowej sejmowej debaty przed głosowaniem ws. wotum zaufania dla rządu premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że problemy ekologiczne, z którymi zmaga się Polska, to efekt zaniedbań poprzednich rządów PO-PSL.

Mało kiedy aż tak bardzo ciśnie się na usta to przysłowie: diabeł ubrał się w ornat. Przywołuję wyrok Trybunału Sprawiedliwości z Luksemburga, czyli Unii Europejskiej, który jednoznacznie stwierdził, że w waszych czasach, jeśli chodzi o poziom zanieczyszczeń, emisję substancji szkodliwych, wszelkie prace były w karygodny sposób zaniedbywane

– stwierdził szef rządu, zwracając się do obecnej opozycji.

Do zarzutów ze strony Morawieckiego odniósł się w niedzielę w rozmowie z dziennikarzami szef Rady Europejskiej i były premier Donald Tusk. Spotkanie z mediami odbyło się w Dortmundzie, gdzie polityk został uhonorowany tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Technicznego.

Według Tuska, „pomiary są bezwzględne”. – Nie mam szczególnej ochoty zwracać na słowa i deklaracje zbyt dużej uwagi, szczególnie dzisiaj rządzących. (…) Niewiele można znaleźć tam prawdziwych informacji – mówił szef RE cytowany przez TVN24.

– Przywrócenie elementarnej prawdy w polityce wydaje się być rzeczą bardzo pilną (..) To dedykuję wszystkim, nie tylko premierowi Morawieckiemu – dodał Tusk.

Morawiecki musi jak najszybciej być wykopany z polskiej polityki. Zniszczy kraj ten człowiek bez większych talentów, za to z rozdymanym ego.

Depresja plemnika

O. Tadeusz Rydzyk zdradza rozczarowanie PiS-em i „żal” do mediów publicznych w sprawie aborcji. W wywiadzie dla „Naszego Dziennika” skomentował też założenie partii przez związanego z nim polityka. – Życzę mu dobrze – powiedział.

Od kilku tygodni pojawiają się doniesienia o partii, którą zarejestrował w sądzie europoseł Mirosław Piotrowski. Polityk został wybrany do europarlamentu z listy PiS, jednak nie należy do partii, a ostatnio mocno ją krytykował. Piotrowski jest związany ze środowiskiem o. Tadeusza Rydzyka, m.in. wykłada w jego toruńskiej uczelni. Dlatego spekulowano, że zakładana partia może oznaczać nieoficjalne wejście redemptorysty do polityki.

O. Rydzyk skomentował te spekulacje w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”. – Każdy człowiek ma prawo organizować się z innymi dla dobra wspólnego – stwierdził. Mówił, że „z mediów wie”, że nazwa nowej partii ma brzmieć „Prawdziwa Europa – Europa Christi”.

Nawiązuje ona do Ruchu Europa Christi, inicjatywy środowiska tygodnika „Niedziela”. Chodzi o to, że Europa nie jest Chrystusowa, odchodzi od Chrystusa. Europa…

View original post 286 słów więcej

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s