Polexit – nie dajmy sobie wmówić, że Kaczyński nie wyprowadza Polski z UE

>>>

>>>

„Urocze…” – tak na Twitterze prezydent skomentował wspólną fotografię przywódców Francji, Niemiec, Rosji i Turcji. Zdjęcie Angeli Merkel, Emmanuela Macrona, Recepa Tayyipa Erdogana i Władimira Putina zostało wykonane podczas sobotniego szczytu w Stambule, poświęconego rozwiązaniu kryzysu syryjskiego.

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer tak skomentowała wpis Dudy: – „Nie sądzę, żeby taki komentarz w imieniu Prezydenta RP był na miejscu. Chyba, że równa Pan do poziomu żarówki. Albo stracił kontrolę nad kontem”. To oczywiście nawiązanie do tłumaczeń Pawła Kukiza po zamieszczeniu przez niego skandalicznych wpisów w internecie.

Oburzenia wpisem Dudy nie kryli internauci. – „W Syrii zginęło ponad pół miliona ludzi. Spotykają się głowy państw, podejmując próbę rozmów rozwiązania tego dramatu, a pan Duda pisze „urocze”….to jest „polityka” (?!) Chyba tylko znana w waszych kręgach. Żenada”; – „Proszę usunąć ten wpis. Pan ma reprezentować majestat Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, nie partykularyzm i prowincjonalizm”;

Szukanie rozwiązania konfliktu w Syrii, gdzie codziennie giną niewinni ludzie, dla naszego chłoptasia, udającego prezydenta jest „urocze”. Pewnie, ważniejsze jest pieprzenie głupot o żarówkach. Ten człowiek to pomyłka”; – „Ja już wolałam jak Pan rozmawiał z leśnym ruchadłem. Serio”; – „Pana następca w 2020 roku będzie miał sporo pracy, aby przywrócić powagę i godność urzędu prezydenta. Na szczęście do końca kadencji coraz bliżej”.

Dziennikarz Kuba Wątły i internauci skomentowali słowa Pawła Kukiza po jego kompromitujących wpisach na Twitterze.

Tusk byczy się

Z kolei „Rzeczpospolita” informuje, że Szydło wciąż ma ochronę jak premier, czyli porusza się w kolumnie dwóch samochodów ochronnych.

Dotychczasowe zasady były proste i nie przewidywały wyjątków. Premier po ustąpieniu z urzędu ma ochronę BOR przez sześć miesięcy ? z jednym samochodem i jednym oficerem. Tak jak jeździ dziś Szydło, w czasach rządu PO?PSL poruszali się tylko premierzy, a Donald Tusk dodatkowo nie zgadzał się na używanie aut pancernych. To bezsensowny koszt, za który płaci podatnik

Co za niegodziwość, żeby tak wypominać. Parafrazując – te samochody im się po prostu należały!

>>>

Były szef MSZ przypomina – dziś Kaczyński mówi, że plotki o Polexicie to kłamstwo, a jeszcze niedawno to samo mówił o stanowisku ministra obrony narodowej dla Antoniego Macierewicza.

Tymczasem możliwe, że właśnie rozpoczyna się proces repolonizacji mediów. Radio ZET, dziś należące do Czech Media Invest ma zostać sprzedane. Jak wieść gminna niesie, kupić je chce m.in. spółka Fratria, w której udziały mają m.in. bracia Karnowscy i senator PiS Grzegorz Bierecki. Fratria jest wydawcą periodyku „W Sieci”.

Sęk w tym, że kapitał Fratrii to około 5,5 mln, a cena wywoławcza Radia ZET wyniesie około 315 mln zł. Z pomocą kredytową ma przyjść bank Pekao S.A. z prezesem Michałem Krupińskim, który kojarzony jest ze Zbigniewem Ziobrą. Ładnie się panowie bawią…

Pierwszy raz słyszę o pośle i nie jest to najlepszy pierwszy raz. Jak podaje serwis rzeszow-news.pl do szpitala w Brzozowie w niedzielę wieczorem trafił krośnieński poseł PiS Piotr Babinetz. Potrącił dwóch chłopców w wieku 15 i 16 lat. Jak nieoficjalnie podaje portal poseł mógł być pod wpływem alkoholu. Poseł nie poddał się badaniu alkomatem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s