Zdradzieckie mordy wystawią rachunek Kaczyńskiemu

Prof. Monika Płatek przypomina „pieszczotliwe” określenia rodaków, jakie ma zawsze na podorędziu prezes Kaczyński.

Po decyzji unijnego Trybunału Sprawiedliwości do normalnej pracy zamierzają powrócić także sędziowie Naczelnego Sądu AdministracyjnegoPrzepisy o obniżeniu wieku emerytalnego objęły bowiem także tych sędziów. Prezes NSA Marek Zirk-Sadowski przekazał stosowne informacje ośmiorgu sędziom. Miał zapowiedzieć, że wyznacza im normalne sesje – dowiedział się Onet.

Według ustaleń Onetu normalnie orzekać zamierzają także sędziowie Sądu Najwyższego. – „Nie zaskoczyło mnie to postanowienie TSUE, bo cały czas podobnego rozstrzygnięcia się spodziewałem. Ja cały czas uważałem, że wciąż tam, czyli w SN jestem, dlatego informacja z Luksemburga jest dla mnie bardzo dobra i pozytywna” – powiedział sędzia Józef Iwulski, prezes Izby Pracy.

Prezes Izby Karnej sędzia Stanisław Zabłocki poinformował, że ze względu na stan zdrowia decyzje odnośnie dalszej pracy podejmować będzie w przyszłym tygodniu. Na pytanie, czy zamierza wrócić do orzekania, odpowiedział w rozmowie z onet.pl: – „Oczywiście”.

Jeżeli chodzi o , to, jak mawiają komentatorzy sportowi, ręce składają się same do oklasków. Brawo!

>>>

Sprzedaż detaliczna, która przez ostatnie lata była siłą polskiej gospodarki, dostała we wrześniu zadyszki. Ekonomiści nie spodziewali się aż tak słabych wyników – najgorszych od dwóch i pół roku. Dane opublikowane w piątek przez GUS nie były jednak jedynymi, które rozczarowały w ostatnich dniach

ASEAN i UE dzielą się odpowiedzialnością i wykorzystają całą naszą energię, wpływy i moc, aby wspierać oparty na regułach porządek międzynarodowy i wielostronny system handlu. #EUASEAN
Moje uwagi wstępne: https://europa.eu/!Cv96KY

>>>

Nie rydzykuj, głosuj, urna jest twoja

>>>

Podczas dokonywania zmian w Trybunale Konstytucyjnym, Sądzie Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa, a także podczas prac nad ustawą o ustroju sądów powszechnych PiS i Andrzej Duda złamali co najmniej 13 artykułów Konstytucji, niektóre wielokrotnie – twierdzi senacki zespół ds. monitorowania praworządności.

„Ale który artykuł” – dopytywała Agata Duda dziewczynę, która widząc prezydenta i jego małżonkę kupujących jedzenie w KFC zaczęła krzyczeć, że władza łamie Konstytucję.

Wskazanie konkretnych paragrafów nie jest takie trudne. Eksperci pracujący dla senackiego zespołu wskazali ich aż 13. – Do wyborów parlamentarnych w 2019 r. przedstawimy „Białą księgę” wszystkich naruszeń prawa przez rządzących – mówi „Newsweekowi” jeden z członków zespołu, senator PO Bogdan Klich.

Były prokurator stanu wojennego, Stanisław Piotrowicz, jest jedną z częściej pokazywanych twarzy PiS. Udzielił on niedawno szokującego wywiadu na temat decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE dla portalu wPolityce.pl, wspierającego PiS. Można w nim przeczytać między innymi takie stwierdzenia jak „Jestem zaniepokojony stanem UE, a w szczególności stanem demokracji i praworządności w niej”. To cynizm czy zwykły brak wiedzy?

Ale to dopiero początek. Na pytanie redaktora „Strona polska po jego przeanalizowaniu może dojść do przekonania, że racja leży po naszej stronie i zbagatelizować wyrok TSUE?” Piotrowicz odpowiada

„[…] Ciekaw jestem, na mocy jakiego prawa doszło do tego rozstrzygnięcia.”

Narracja prokuratora Piotrowicza wpisuje się w typowe pisowskie postrzeganie świata i ciągoty, żeby władza w Polsce nie podlegała pod kontrolę międzynarodową i międzynarodowe prawo. Tymczasem w referendum unijnym Polacy zdecydowali, że chcą należeć do Europy i chcą być jej pełnoprawnymi obywatelami. I nikt, nawet PiS, nie może Polski z Europy wyciągać. To działanie, które byłoby dla nas niesłychanie szkodliwe.

Decyzja TSUE jest nie w smak układowi władzy, zwłaszcza, że następuje w przeddzień bardzo ważnych dla Polski wyborów samorządowych. Komentatorzy życia politycznego podkreślają, że wybory, które odbędą się w najbliższą niedzielę określą,  czy Polacy chcą być w Unii Europejskiej – głosując na PSL, PO, Nowoczesną i ugrupowania lokalne, czy Polacy chcą zmierzać na wschód – razem z PiS.

13 artykułów Konstytucji, które złamali PiS i Andrzej Duda – nie ujdzie im na sucho. Trybunał Stanu i sianeczko na pryczy pod celą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s