Przegrana Dudy i PiS jest klęską tych patałachów, którzy zasłaniają się Polską. Postanowienie TSUE

>>>

To jest nowa wiadomość dla mnie. Zobaczymy, jaka jest treść tego postanowienia i zakres zabezpieczenia i w jaki sposób ono jest uargumentowane. Trzeba będzie jakoś zareagować na tę nową sytuację. Sytuacja działania prawa wstecz jest niemożliwa. Pytanie teraz, w jaki sposób TSUE argumentuje w tym swoim wniosku i jaka jest jego treść” – mówił w rozmowie z dziennikarzami w Senacie prezydencki minister Krzysztof Szczerski. 

Oto treść dostępna na stronach TSUE.

A poza tym prawo stanowi:

wasinghtonpost.com

Gersdorf o decyzji TSUE: Jestem zadowolona, że stało się tak, że ktoś nasze racje uwzględnił, ale jestem niezadowolona, że rząd nie zrobił tego wcześniej

– Zobaczymy, jak się do tego ustosunkuje partia i rząd, czy rząd i partia. My zobaczymy, jak będziemy to analizować, do czego nas to zobowiązuje, zmusza. Osobiście jestem zadowolona, że stało się tak, że ktoś nasze racje uwzględnił, ale jestem niezadowolona, że rząd mojej ojczyzny nie zrobił tego wcześniej i że musieliśmy stanąć przed trybunałem europejskim. To też nasz trybunał, ale to niepotrzebne, bo to podważa godność tego kraju i to mnie martwi, jeżeli można powiedzieć w tym zakresie – stwierdziła Małgorzata Gersdorf, komentując decyzje TSUE.

Laskowski o decyzji TSUE: Powstrzymane zostały wszystkie procesy, które zostały zainicjowane w ostatnich miesiącach. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której rząd nie respektowałby takiego orzeczenia

Dzisiejsza decyzja TSUE oznacza, że to o czym mówimy od wielu miesięcy, o czym przestrzegamy i kwestionujemy, że mamy rację, że nie jesteśmy odosobnieni w tym co mówimy i że to co działo się z Sądem Najwyższym, z sądami, z TK, to wszystko wymyka się standardom, które są przyjęte w Europie. Potwierdzili to dzisiaj najwybitniejsi sędziowie Europy i najpoważniejszy organ sądowy Europy. Powstrzymane zostały wszystkie procesy, które zostały zainicjowane w ostatnich miesiącach. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której rząd nie respektowałby takiego orzeczenia, a oznacza to, że nie będzie już sędziego komisarza w SN i że wszystkie działania, które zostały dotychczas podjęte, zostały na dzisiaj zatrzymane, a być może będzie możliwość ich odwrócenia w przyszłości” – komentował decyzję TSUE rzecznik SN Michał Laskowski.

Dudzie mięknie rura?

Spychalski o decyzji TSUE: Możliwa nowelizacja ustawy o SN

Jeżeli mówimy o tym, że pan prezydent – tak przynajmniej wynika z tych przekazów medialnych – nie może powołać I prezesa Sądu Najwyższego, przypominam nie uczynił tego do tej pory, jeżeli nie może powoływać sędziów, którzy odeszli w stan spoczynku, to wydaje się, że trzeba jakieś decyzje podjąć i powinien je podejmować polski rząd. Być może jedną z takich decyzji mogłaby być decyzja o nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym” – mówił w rozmowie z Patrykiem Michalskim w RMF FM rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski.

Pamięci Piotra!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s