Rydzyk czy Kaczyński jest bozią dla Małgorzaty Wassermann?

Z kolaboracją ani PiS, ani Kościół już się nie ukrywają. Co raz częściej proboszczowie oblepiają mury ogrodzeń swoich świątyń plakatami partyjnych pretendentów do lokalnych władz, a podczas nabożeństwa nawołują do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość.

Gdyby kampania potrwała dłużej ani chybi na ambony trafiliby sami kandydaci. Już teraz są tego pierwsze oznaki. Oto kandydatka PiS na prezydenta Krakowa Małgorzata Wasserman swoją konwencję zorganizowała na terenie parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej, przy klasztorze cystersów na nowohuckim osiedlu Szklane Domy.

Taka „parafialna” konwencja została skrytykowana nawet przez środowiska kościelne.

„Dziś żyjemy w kraju, w którym politycy na kampanie wyborcze wydają wielkie pieniądze, a z tych pieniędzy mogą wynająć wielkie hale lub małe kameralne salki, jedynym ograniczeniem jest terminarz. Nie trzeba szukać przestrzeni kościelnych do tego, by zorganizować spotkania partyjne. Partia, zawsze będzie tylko częścią. Jedna część – tak, druga – nie. Kościół jest wspólnotą dla wszystkich, nie jest wspólnotą wykluczającą, partia – tak” – napisał na swoim blogu o. Grzegorz Kramer komentując to wydarzenie.

Pani Wasserman towarzyszyli członkowie jej sztabu wyborczego oraz przeor klasztoru cystersów i jednocześnie proboszcz parafii – o. Augustyn Spasowicz.

„Kiedy widzę takie obrazki, jak ten w Nowej Hucie, na Szklanych Domach, to mam wrażenie, że traktujemy czasem ludzi jak niemowlaki. Z jednej strony czytamy im Pawła, że do wolności wyzwolił ich Jezus, ale z drugiej kompletnie nie wierzymy ich dojrzałości i aplikujemy im spotkania, które jasno sugerują jakich wyborów mają dokonywać” – napisał ksiądz.

Parafialna konwencja z krakowskiej parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej nie jest jednostkowym przykładem wykorzystywania Kościoła jako tuby wyborczej PiS. Na Facebooku pojawiło się zdjęcie z Hajnówki, gdzie płot kościoła św. Cyryla i Metodego oklejono plakatami wyborczymi kandydatów jednej – słusznej dziś partii.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s