Jacek Kurski dostał maczetą po łbie

Wiele wskazuje na to, że w telewizyjnych „Wiadomościach”, na końcówce kampanii wyborczej pojawiają się symptomy obłędu.

Ten flagowy program PiS, w niedzielnym swoim wydaniu poświęcił jeden z materiałów wypowiedzi przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, z sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu. „Musimy wygrać te wybory, zmobilizować wszystkie pozytywne siły i strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owską szarańczę – powiedział polityk.

„Komentatorzy alarmują, że takie porównania mogą być tragiczne w skutkach” – posuwając się o krok za daleko – zapowiedział materiał „Wiadomości” – Krzysztof Ziemiec.

„Ta wypowiedź odbiera człowieczeństwo adresatom tych słów” – zaczął swój materiał reporter Wiadomości. Po czym pokazał zdjęcia z Rwandy, gdzie doszło do masakry ludu Tutsi przez Hutu.

„W latach 90. podobną retoryką posługiwały się w Rwandzie media związane z plemieniem Hutu wobec przedstawicieli ludu Tutsi. Długo i konsekwentnie używały słowa karaluchy” – stwierdził w materiale reporter „Wiadomości” Konrad Wąż.

„Hutu próbowali odczłowieczyć Tutsi, po to, żeby przejść do kolejnej fazy, czyli eksterminacji tych ludzi” – dolewał oliwy do ognia dr Artur Wróblewski, politolog z Uczelni Łazarskiego.

„Skończyło się masakrą. W sto dni w Rwandzie z rąk sąsiadów i znajomych zginęło ok. miliona ludzi”– dodał na koniec Wąż.

Reportaż wywołał falę oburzenia w mediach społecznościowych:

Trzeba być idiotą lub draniem, by w porównaniu PiS-u do szarańczy słyszeć język nazizmu lub – jak „Wiadomości” – opatrywać materiał o tym zdjęciami zamordowanych Tutsi. Metafora o szarańczy nie ma takich konotacji jak „odszczurzanie” Kuchcińskiego czy „pasożyty” Kaczyńskiego” – skomentował na Twitterze redaktor naczelny portalu Wiadomo.co Przemysław Szubartowicz.

Tym samym nawiązał do kwietniowej wypowiedzi marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego na spotkaniu z mieszkańcami Janowa Lubelskiego.

„My odbudowujemy dom – Polskę, w którym mieszka 38 milionów ludzi, prawda, a więc nie możemy odgrzybić, odszczurzyć, prawda, zastosować środków chemicznych, żeby raz dwa wyremontować, tylko musimy, prawda, jeszcze dbać o zdrowie obywateli” – stwierdził w pewnym momencie Kuchciński.

Pamiętajmy jakie przesłanie,pozostawił nam ,,Szary Człowiek”Dlatego 19.10.2018 godz.16.30 PKiN spotykamy się,aby uczcić jego rocznicę samopodpalenia w sprzeciwie do obecnych rządów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s