Schetyna zapowiedział wniosek o odwołanie Morawieckiego

Schetyna: Jako KO złożymy wniosek o odwołanie Morawieckiego z funkcji premiera

– Musimy sięgnąć do podstaw i przypomnieć, co jest fundamentem zdrowej wspólnoty i silnego państwa. Musimy twardym sprzeciwem odpowiedzieć na kłamstwo, pogardę i nienawiść. Dlatego właśnie tu, w Poznaniu chcę ogłosić, że jako Koalicja Obywatelska złożymy wniosek o odwołanie Mateusza Morawieckiego z funkcji premiera. Złożymy ten wniosek, bo nie może być premierem ktoś, komu udowodniono kłamstwo. Nie może rządzić ktoś, kto mówi: ludzie są tacy głupi, że to działa. To było o was, o mnie, o każdym z was. O pielęgniarce, kierowcy ciężarówki, nauczycielce, o sprzedawcy, u którego robimy zakupy. Wszyscy są dla niego głupi, każdego można oszukać, wykorzystać i wykiwać. Jak trzeba gardzić Polakami, żeby tak o nich mówić? Tak może mówić o ludziach tylko ktoś, kto naprawdę ich nie zna, kto widzi ich przez okno limuzyny albo na zorganizowanych przez partię pokazówkach. Jeśli Morawiecki liczy na to, że ludzie są głupi, to się przeliczy. Polacy to wielki, mądry naród – stwierdził Grzegorz Schetyna na konwencji KO w Poznaniu.

Schetyna do nowych sędziów SN: Oddacie narodowi polskiemu każdą nienależną złotówkę, każdy grosz pobrany na zawłaszczonych stanowiskach

– Panie i panowie sędziowie, którzy bezprawnie, bez moralnych skrupułów połasiliście się na stanowiska sędziów SN, oddacie narodowi polskiemu każdą nienależną złotówkę, każdy grosz pobrany na zawłaszczonych stanowiskach. Podobnie jak sędziowie dublerzy TK. RP nie będzie tolerować anarchii i bezprawia – stwierdził Schetyna w Poznaniu.

– Widać dzisiaj z całą ostrością, co robią politycy PiS-u, do czego zmierzają, jak prą do Polexitu. Trzy dni temu prezydent złamał po raz kolejny prawo, tym razem ignorując orzeczenia SN i NSA. Nie ujdzie to panu Dudzie bezkarnie. Obiecujemy to – powiedział Schetyna.

Schetyna: Nie damy wypchnąć Polski na wschód, co marzy się Kaczyńskiemu

– Polska jest i pozostanie europejskim państwem zachodu. Nie damy wypchnąć Polski na wschód, co marzy się Kaczyńskiemu. Nie pozwolimy wyprowadzić Polski z demokratycznej rodziny zaprzyjaźnionych ze sobą państw europejskiej wspólnoty – stwierdził Grzegorz Schetyna na konwencji KO w Poznaniu.

– Musimy wygrać te wybory. Zmobilizować wszystkie pozytywne siły i strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owską szarańczę – powiedział Schetyna.

– Premierze Morawiecki – to, że jesteś od ludzi bogatszy, nie znaczy, że jesteś od nich lepszy. To, że uważasz się za bardziej cwanego, nie znaczy, że jesteś mądrzejszy. To, że ludzie uczciwie i ciężko pracują, nie znaczy, że są głupi. Nie masz prawa ich obrażać – rzekł Grzegorz Schetyna do Morawieckiego via media na konwencji KO w Poznaniu. – To, że Morawiecki dostał władzę z rąk Kaczyńskiego, nie oznacza, że Polacy nie mogą mu jej odebrać. Jednego i drugiego mogą pogonić. Już 21 października będą mieli pierwszą okazję – dodał.

15.04.18r., lobbysta Piotr B. telefonuje do prezesa GetBacku K. Kąkolewskiego. Mówi, że jest w hotelu Marriott na spotkaniu z K. , ojcem szefa rządu. Na dowód przesyła zdjęcie. Informuje, że pożyczka 200 mln zł dla GetBacku jest załatwiona.

Pisowskie zabiegi o wsparcie Kościoła katolickiego

Wrocławski radny PiS Michał Piechel, który stara się w obecnych wyborach o reelekcję, wydał gazetkę, promującą siebie i swoje dokonania. A w środku znajduje się cała strona, dotycząca wyznawanej przez radnego religii, okraszona jego zdjęciem z arcybiskupem wrocławskim Józefem Kupnym.

Kuria twierdzi, że nie wiedzieli o tym i nie zgadzają się na umieszczanie wizerunku arcybiskupa Kupnego w materiałach wyborczych. Gazetka radnego została już jednak rozkolportowana. Rzecznik arcybiskupa ks. Rafał Kowalski przypuszcza, że radny nie złamał prawa, „ale z pewnością mamy tu do czynienia z nadużyciem i naruszeniem dobrych zasad” – jak się wyraził. Kuria jednak nie zamierza dochodzić swoich praw.

Ks. Kowalski dodał, że Kościół nie sprzyja żadnej partii. Ciekawe, czy rzecznik kurii przeczytał to, co radny umieścił przy zdjęciu z arcybiskupem. – „Jeśli ktoś mówi, że Kościół nie powinien się wtrącać do polityki, to dyskryminuje znaczny procent obywateli naszego kraju, którzy stanowią Lud Boży” – napisał radny Piechel.

Agencja Standard & Poor’s podwyższyła rating Polski do „A-” z „BBB+”.

>>>

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s