Krystyna Pawłowicz krwawi po menopauzie

Debata kandydatów na prezydenta Warszawy rozgrzała nie tylko widzów przed telewizorami i dziennikarzy, ale również polityków. Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz zamieściła serię wpisów na Twitterze, w których oceniła poszczególnych kandydatów.

Debatę kandydatów na prezydenta Warszawy prowadziło wspólnie trzech dziennikarzy: Igor Sokołowski z TVN24, Piotr Witwicki z Polsat News oraz Edyta Lewandowska z TVP. Każdy z nich zadał po dwa pytania, a kandydaci mieli po 45 sekund na odpowiedź. Oprócz tego przysługiwało im 30 sekund wypowiedzi na dowolny temat, do jednorazowego wykorzystania w wybranym przez siebie momencie debaty. Komentatorzy zwracali uwagę na Twitterze, że wielu warszawiaków dopiero podczas debaty dowiedziało się o istnieniu niektórych kandydatów.

Posłanka PiS starała się napisać choć słowo o każdym kandydacie. Pominęła Sławomira Antonika, Jacka Wojciechowicza, Justynę Glusman, Marka Jakubiaka oraz Jana Potockiego. Pozostałych oceniła dość surowo. „ Rozenek, kandydat faszystowskiego palikotowego lewactwa myśli, że jak włoży tandetne okularki na nos,to nikt nie rozpozna tego urbanowego obrzydliwego pomagiera (…) udaje troskę o biednych, chorych i starych…ha ha ha no załgany żywy Urban” – napisała Pawłowicz o kandydacie SLD.

Dostało się również rzecznikowi PSL Jakubowi Stefaniakowi. W ocenie parlamentarzystki „polityk powinien jeździć po Polsce i przepraszać polskich rolników za złodziejskie uwłaszczanie się PSL-owców na polskim rolnictwie a nie udawać w TVP prezydenta Warszawy”. Pawłowicz skrytykowała także Rafała Trzaskowskiego twierdząc, że „dla kandydata Koalicji Obywatelskiej walka z patriotyzmem, PiS oraz Polską są najważniejsze”. „Znowu pusta nawijanka o jakiś systemach. Do kogo on tak mdło nawija, to nie UE parlament. Tu jest Polska” – oceniła posłanka PiS na Twitterze.

Według parlamentarzystki Piotra Ikonowicza „skompromitowało czerwone wdzianko”, a Jan Śpiewak „ma zadatki i gadane, ale nie wróży mu większej kariery, ponieważ jest za naiwnie lewacki”. Nieco więcej uznania w oczach Pawłowicz zyskała Krystyna Krzekotowska, która w jej opinii jest „bojowa, ale naiwna”. Z kolei Paweł Tanajno zdaniem polityk „myśli, że jest na barykadzie ale przez to zabierają mu głos”. Parlamentarzysta zastanawiała się również, czy jest on członkiem PO. Zgodziła się ponadto z wypowiedzią Korwin-Mikkego o Paradzie Równości podkreślając, że „ma rację, ponieważ sprawy płci i seksualnych preferencji nie są do demonstrowania na ulicy, a w swej chałupie”. Pawłowicz postanowiła wskazać również zwycięzcę debaty. W jej opinii wygrał ją Patryk Jaki, a „pozostali kandydaci to leszcze”.

– Dla dobra Polski i jej obywateli, dla naszego miejsca w Europie, musimy wygrać te wybory. Zmobilizować wszystkie pozytywne siły i strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owską szarańczę – stwierdził Grzegorz Schetyna na konwencji KO w Poznaniu.

Wszystko wskazuje na to, że Kościół odszedł od Ewangelii. I od wartości, które legły u podstaw chrześcijaństwa. Poszedł w stronę władzy, kumulacji majątku, budowy hierarchicznej struktury, która niewiele ma wspólnego z troską o bliźniego. To jest przesłanie, w którym nie odnajduje się także duża część katolików.

Czy zniesienie celibatu i pozwolenie księżom na małżeństwo zniweluje nierówności? Czy sprawi, że zmieni się stosunek do kobiet? Czy może po prostu męski kler w taki sam sposób, jak teraz traktuje zakonnice czy gospodynie, będzie traktować swoje żony?

Polecamy rozmowę z Martą Abramowicz, reporterką, działaczką na rzecz praw człowieka. @wysokieobcasy.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s