Rydzyk za Oceanem zbiera dutki

Toronto, Vancouver, Winnipeg i Calgary, to cztery miasta, które odwiedził w ostatnim czasie ojciec Tadeusz Rydzyk. Wydarzenia cieszyły się sporym zainteresowaniem kanadyjskiej Polonii, która za spotkanie z ojcem Dyrektorem płaciła bilety w cenie 80 zł (30 dolarów kanadyjskich).

Jak sami twierdzą, kupno biletów na spotkanie z kościelnym celebrytą był dla nich formą wsparcia działalności redemptorysty z Torunia. Nie wszystkim jednak wizyta ojca Rydzyka przypadła do gustu. Ostro skrytykował ją były wicepremier Kanady Thomas A. Lukaszuk. „Ojciec Rydzyk stał się popularny z niewłaściwych powodów. Przeciwstawia się małżeństwom homoseksualnym i ma bardzo silne poglądy na temat roli Żydów w polityce. Jego poglądy są tak ekstremalne, że uzasadniają papieską interwencję – powiedział polityk w rozmowie z dziennikarzami CBC Kanada. Następnie redakcja opisała Rydzyka jako głównego autora „teologii ultra-nacjonalizmu” – napisał na Twitterze polityk, domagając się jednocześnie wyjaśnień od rzymskokatolickiej diecezji w Calgary.

W obronie ojca Dyrektora i organizatorów spotkań stanął biskup William McGrattan, według którego od czasu słynnej nagany ze strony papieża Benedykta, Rydzyk „wykazał oznaki reform, zapewnia opiekę duszpasterską polskim imigrantom i jest mocnym świadkiem chrześcijańskiego życia oraz pasjonatem jednoczenia społeczności imigrantów”. 

1 komentarz do “Rydzyk za Oceanem zbiera dutki

  1. Pingback: Kaczyńskiego ojczyzną jest Nienawiść | Hairwald

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s